Joomla 2.5.7 sprawdzona przez Ogicom

W dniu 2012-09-13 udostępniono aktualizację popularnego CMS’a Joomla. Poprawia ona 44 znalezione wcześniej błędy, dlatego zalecamy aktualizację CMS’a ze względów bezpieczeństwa.
W porównaniu do poprzedniej wersji zmiany są następujące:

  • rozszerzono Joomlę o jedną nową funkcję,
  • skorygowano dwa błędy bezpieczeństwa,
  • skorygowano  42 błędy zgłoszone przez użytkowników.

Jedną z zauważalnych zmian i nową funkcjonalnością jest możliwość instalacji dowolnego języka za pomocą menedżera rozszerzeń (Extension Manager). Języki pobiera się bezpośrednio z głównego serwera repozytoriów Joomli. Skraca to czas potrzebny na instalację Joomli na serwerze – nie trzeba już szukać spolszczenia.

Wersja CMS’a Joomla 2.5.7 została przez nas gruntownie sprawdzona na serwerach współdzielonych platformy Ogicom.pl. Nie zauważyliśmy jakichkolwiek problemów podczas testów. Zarówno instalacja, jak i późniejsze użytkowanie Joomli nie sprawiało problemów – odbywało się płynnie i bez żadnych błędów. Zalecamy aktualizację swoich wersji CMS’a Joomla za pomocą narzędzi w panelu administratora – jest to najprostsza i najskuteczniejsza metoda.

Omawiana wersja systemu została pobrana już w zaskakującej liczbie 0,25 mln egzemplarzy!

One Response to “Joomla 2.5.7 sprawdzona przez Ogicom”

  1. Wszystko OK, Joomla dała się zainstalować na Ogicom z kilkoma komponentami ale jak uruchomić PHP 5.3.? W panelu klienta niby jest taka możliwość ale po uruchomieniu i tak nie działa. PHP nadal wykazuje wersję 5.2. Gdzie jest bug? Poza tym próbuję zainstalować komponent o wadze 1.8MB i pojawia się komunikat:
    „Nie można otworzyć archiwum”
    pomimo, że ten komponent jest w formacie do instalacji ZIP i spokojnie na innych hostingach daje się instalować.

    Czy jest jakieś oraniczenie na wielkość przeysłanego pliku? Chociaż ten jak sprawdziłem został przesłny do katalogu/tm, jednak przy próbie instalacji pokazuje się powyższy komuniat. Uprawnienia CHMODy sprawdziłem – są OK. Czy naprawdę Ogicom wspiera Joomlę? Czy dostanę odpowiedzi na powyższe pytania?

Leave a Reply