Migracja OPCOM

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami informujemy o rozpoczęciu technicznej migracji usług hostingowych. Wkrótce przeniesiemy Cię do nowego Panelu Klienta i technicznie będziesz obsługiwany na serwerach Ogicom. Przypominamy, że przed końcem okresu abonamentowego otrzymasz od nas fakturę proforma. Jej opłacenie jest koniecznie dla zapewnienia dalszego działania Twojej strony i poczty. 

Jak będzie wyglądała migracja?

2012-12-06
Blokada panelu
Poczta i strona będą działać prawidłowo. Nie będzie możliwe zarządzanie usługą (zmiana autorespondera, tworzenie użytkowników, baz itp). Blokada panelu jest konieczna, abyśmy mogli przenieść Twoje ustawienia.
2012-12-07
Wyłączenie usług
Ok. godz. 22:00 nastąpi wyłączenie usług – poczty oraz www. Twoja strona i poczta będą niedostępne przez kilka godzin.
2012-12-08
Włączenie usług
W godzinach porannych Twoja poczta i strona zaczną ponownie działać, już z serwerów Ogicom. Aby korzystać z poczty lub panelu wejdź na https://panel.ogicom.pl, podaj Twoje dane autoryzacyjne i kliknij przycisk logowania do poczty lub panelu. Okno logowania możesz też wywołać klikając przycisk w prawym górnym rogu tej strony www. Możesz już dokonywać zmian w panelu i korzystać ze wszystkich funkcji.

Czy hasła i loginy zostaną bez zmian?

Twoje hasła dostępowe do usług nie ulegną zmianie. W większości wypadków loginy pozostaną bez zmian, ale w kilku indywidualnych wypadkach zmiana może być konieczna. Poinformujemy Cię mailowo, jeśli Twój login ulegnie zmianie i prześlemy Ci nowy login mailem przed dokonaniem migracji.

Wersje oprogramowania

Domyślnym interpreterem PHP po migracji będzie PHP 5.2. Wersja baz: MySQL 5.5. Natomiast będzie tymczasowa możliwość zmiany trybu na PHP 4, w razie, gdyby strona nie działała prawidłowo w PHP 5.2. Wg naszych doświadczeń z wcześniejszych migracji sytuacja taka występuje sporadycznie. Gdyby jednak wystąpiła – prosimy o kontakt z BOK za pomocą formularza kontaktowego. 

Jakie będą adresy IP nowego serwera?

Informacje dla Użytkowników samodzielnie obsługujących swoje domeny na zewnętrznych serwerach DNS. Należy ustawić następujące wskazania w pliku strefy:

Serwer www 93.157.96.122
Serwer poczty
(POP3, IMAP, SMTP)
93.157.100.193
MX
 
93.157.100.194

W razie dalszych pytań…

Nasze Biuro Obsługi Klienta z przyjemnością odpowie na Twoje pytania. W dniu 2012-12-08 planujemy specjalny dyżur BOK, aby jak najsprawniej obsłużyć pytania migrowanych Klientów. Zapraszamy do kontaktu przez formularz na stronie.

Od razu po migracji korzystaj z nowych funkcji!

Zarabiaj na polecaniu 20% na zawsze! Zarabiaj 20% wieczystej prowizji za polecanie naszych usług. Polecaj domeny, hosting lub pozycjonowanie, a od każdej wpłaty poleconego Klienta będziesz dostawać prowizję tak długo, jak długo on będzie naszym Klientem. Czytaj więcej...
Oszczędzaj na
domenach
Przenieś domeny do nas, a dzięki progresywnemu cennikowi zapłacisz mniej za odnowienie! Im więcej domen masz, tym niższa jest cena jednostkowa, którą zapłacisz za domenę!
Czytaj więcej...
Korzystaj z parametrów bezpieczeństwa W naszym hostingu parametry bezpieczeństwa są ściśle zdefiniowane, a co za tym idzie – masz pewność, że nikt nie skonsumuje mocy całego serwera dla siebie. Twoja poczta i strona działają dzięki temu bardziej stabilnie.
Czytaj więcej...