Niezawodność serwerów

Najwyższa jakość usług to jeden z fundamentów naszej działalności. Wierzymy, że wydajny, bezpieczny i niezawodny hosting jest podstawą każdego biznesu internetowego. Dlatego do zagadnienia wyboru serwerowni podeszliśmy z wyjątkową starannością. W proces wyboru zaangażowana była grupa ekspertów, legitymujących się doświadczeniem we współpracy z serwerowniami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. Data Center posiada rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo energetyczne na najwyższym poziomie. W skład systemu zasilania energetycznego wchodzą:

  • dwa przyłącza z dwóch elektrowni miejskich,
  • dwa niezależne tory zasilania o mocy do 800KVA,
  • dwa systemy zasilania awaryjnego UPS,
  • spalinowy agregat prądotwórczy firmy MTU (1,85 MVA),
  • zapas paliwa na 24 godziny pracy.

Bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo i komfort pracy zarówno klientów jak i pracowników Data Center zostało wyposażone w takie pomieszczenia jak wydzielone pomieszczenie operatorów, kablownia, pomieszczenie operatorów telekomunikacyjnych (meet-me-room), warsztat – pomieszczenie kwarantanny, show-room i pomieszczenia pomocnicze. Szeroko rozumiana polityka bezpieczeństwa w Beyond.pl nie ogranicza się tylko do bezpieczeństwa sprzętowego i ochrony zasobów czy najwyższej klasy sprzęcie sieciowym, ale również bezpieczeństwie fizycznym, na które składają się: systemy wczesnej detekcji pożaru Vesda, zaawansowany system śluz, systemy monitoringu, systemy biometrycznej kontroli dostępu.

Serwerownia jest obiektem posiadającym ekranowanie elektromagnetycznie, z całodobową obecnością operatora.

Łącza

Głównym założeniem zawsze było dostarczanie Klientom pasma internetowego, umożliwiającego doskonałą widoczność serwisów na terenie całego kraju i świata.


Beyond.pl jest miejscem, gdzie spotykają się operatorzy zarówno ci o zasięgu krajowym, lokalnym czy międzynarodowym. Dla zapewnienia najwyższej gwarancji ciągłości świadczenia usług podejścia wszystkich operatorów do Beyond.pl są realizowane w technologii światłowodowej z czterech niezależnych stron obiektu.

Zobacz Data Center w środku