Chmura Ogicom gra w XX Finale
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Chmura Ogicom napędza Orkiestrę

Ogicom po raz trzeci z rzędu udostępnia swoje serwery dla obsługi sklepu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas XX Finału pomagamy w ten sposób zbierać pieniądze na sprzęt do ratowania wcześniaków i pompy insulinowe.

Pracujemy na oczach całej Polski – to ogromna presja. W zeszłym roku podczas Finału obsłużyliśmy bezawaryjnie 4 miliony wejść z ponad 250 tysięcy lokalizacji. Aby zapewnić niezawodne działanie strony przy tak ogromnym natężeniu ruchu, niezbędne jest odpowiednie zaplecze techniczne; przydaje się także kilkunastoletnie doświadczenie administratorów i świetny sprzęt Dell.

Technologia chmury – cloud hosting

Zestaw serwerów obsługuje trzy zasadnicze usługi: www, baz danych i proxy. Pracujemy w oparciu o elastyczne serwery VPS. Dzięki nim administratorzy natychmiast mogą kierować moc obliczeniową do tego serwera, który jej potrzebuje.

Sprzętowo chmura bazuje na serwerach Dell R410, łącznie oferującym do 128 GB RAM i 24 wirtualnych rdzeni procesorów Intel Xeon per maszyna. Dane są podawane z szybkiej macierzy funkcjonującej w trybie RAID 10.

Ty też możesz w kilka chwil uruchomić serwer w chmurze dla siebie!